Wójt Gminy Chojnice zaprosił rodzinę z Kazachstanu
Marzec 16, 2017

Realizując dyspozycję zawartą w Uchwale Rady Gminy, Wójt Zbigniew Szczepański wysłał oficjalne zaproszenie dla rodziny Państwa Skakowskich do osiedlenia się na terenie Gminy Chojnice.

Otrzymaliśmy właśnie informację, że zaproszenie dotarło do Kazachstanu i spowodowało ogromne wzruszenie. Jest to jednak początek zazwyczaj długiej drogi administracyjnej         i konsularnej. Spodziewamy się, że załatwienie wszystkich formalności potrwa ok. roku. Zgodnie z przepisami zawiadomiliśmy Wojewodę Pomorskiego, a także za Jego pośrednictwem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Procedura trwa i mamy nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku 4 osobowa rodzina Państwa Skakowskich zamieszka w Ostrowitem. Z tego, co wiemy Pani Anna jest nauczycielem przedszkola natomiast Pan Jan pracuje w firmie transportowej. Ich dzieci Anastazja i Władysław obecnie uczą się w szkole.