poniedziałek, 28 wrzesień 2020 13:27

Wielkie otwarcie inwestycji gminnych

W miniona sobotę miało miejsce otwarcie kilku inwestycji gminnych:

1. „Budowa Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Nieżychowice.”
  • Projekt został wykonany przez pracownię „PROJEKTOWANIE, NADZORY I POŚREDNICTWO INWESTYCYJNE MIROSŁAW J. CIEMIŃSKI”
  • Zakres zadania: plac zabaw, ścieżki i alejki, wiata, parking, oświetlenie oraz monitoring
  • Roboty zostały wykonane w okresie od 12.03.2020 do 19.06.2020 roku, przez Firmę „ZAKŁAD USŁUGOWY – USŁUGI DROGOWE BOGUSŁAW SZYCA”
  • Funkcję Inspektora Nadzoru z ramienia Gminy przy realizacji przedmiotowej inwestycji pełnił Marcin Belzerowski.
  • Całkowite koszty inwestycji wraz z monitoringiem wyniósł : 489.746,01zł
  1. „Rewitalizacja centrum wsi Doręgowice w zakresie remontu kapliczki, przebudowy placu, przebudowy drogi woj. i gminnej, przebudowa oświetlenia, budowa oświetlenia placu, budowa odwodnienia placu”
  • Projekt został wykonany przez firmę „Pracownia Projektowa Projektowanie i Nadzorowanie Zdzisław Kufel”
  • Zakres zadania: remont konserwatorski kapliczki , przebudowa infrastruktury drogowej (droga asfaltowa, chodniki z kostki betonowej i klinkieru drogowego, oraz elementy nasadzeń krzewów i zieleni), przebudowa oświetlenia, budowa odwodnienia placu, wykonanie wiaty przystankowej
  • Roboty zostały wykonane w okresie od 04.10.2018 do 14.08.2019 roku, przez Firmę „Marbruk Sp. z o.o. Sp.k.”
  • Funkcję Inspektora Nadzoru z ramienia Gminy przy realizacji przedmiotowej inwestycji pełnił Kazimierz Haliżak.
  • Całkowite koszty inwestycji wyniósł : 1.036 521,59zł
  1. „Budowa ścieżki rowerowej i pieszo-rowerowej na odcinku od Nieżychowic do granicy Gminy Chojnice z Gminą Kamień Krajeński”
  • Projekt został wykonany przez pracownię „Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „DRO-BUD” Pana Jerzego Wiśniewskiego z siedzibą w Złotowie”
  • Zakres zadania: budowa ścieżki pieszo rowerowej o nawierzchni mieszanej (asfaltowej,  szutrowej i z kostki betonowej )
  • Roboty zostały wykonane w okresie od 05.11.2018 r. do 14.11.2019 r., przez Firmę Roboty Ziemne Dariusz Sala ze Sławęcina.
  • Ogólna wartość inwestycji ( w tym: roboty budowlane, inspektor, oznakowanie, dokumentacja projektowa, prace geodezyjne) to ponad 4 miliony złotych w tym pożyczka ze środków WFOŚiGW w wysokości 2,5 miliona.

1. Budowa drogi w Moszczenicy
  • W ramach zadania inwestycyjnego wykonano drogę o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm (dwuteowej) na podbudowie z kruszywa kamiennego gr. 25 cm i warstwie gruntu stabilizowanego cementem gr. 15 cm.
  • Szerokość jezdni wynosi 4,0 m plus pobocza obustronne, a długość 150,0 mb.
  • Roboty wykonał : „AD-BET” Adrian Paszko, ul. Wiejska 3 Chojniczki
  • Całkowity koszt inwestycji wyniósł 131 910,90 zł