poniedziałek, 11 sierpień 2014 13:29

Szanty 2014 – podsumowanie

Za nami największa, letnia impreza kulturalna tj. Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach, którą od 15 lat realizuje załoga naszego Ośrodka .Wydawać by się mogło, że po tylu latach wszystko w organizacji takiej imprezy powinno być oczywiste i przewidywalne, ale jak zapewne się domyślacie –tak oczywiście nie jest.

Rokrocznie staramy się zaskoczyć Was Widzów, czymś nowym. Mamy nadzieję, że w tym roku także się nam to udało.

Niespodzianką zawsze są „konkursowicze”, którzy także i w tym roku dodali kolorytu występom swoim starszych i doświadczonych na scenach Kolegom.

Nieprzewidywalny jest także scenariusz na żywo modyfikowany przez sympatycznych Prowadzących, którzy przez wszystkie dni Festiwalu, starali się Państwu umilić czas nie tylko zaproszeniem do wsłuchania się w muzykę, ale także do podjęcia aktywności fizycznej. Cieszy nas fakt, że skorzystaliście Państwo tak tłumnie z tego zaproszenia. Wypełniona po brzegi, uśmiechnięta widownia amfiteatralna, jest najlepszym cenzorem tej Imprezy i sprawia nam zawsze największą satysfakcję.

Cieszymy się, że tak licznie skorzystaliście Państwo także z oferty festiwalowej w Chojnicach, możliwej m.in. dzięki wsparciu finansowemu firmy ENEA S.A. z Poznania. Szczególnie niedzielne popołudniowe spotkanie dzieci z grupą Zejman & Garkumpel należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Okazało się, że drugi sierpniowy weekend na stałe zarezerwowany został dla szant i ściąga w nasz region coraz większą rzeszę miłośników tego nurtu muzycznego.

Zadowoleni jesteśmy, że ta kilkudniowa impreza staję się także okazją dla wielu, do lepszego poznania naszych urokliwych okolic.

Udana impreza to oczywiście wypadkowa wielu elementów. Od natury odpowiedzialnej za pogodę, po ludzi bezinteresownie zaangażowanych w jej realizację. Możemy stwierdzić, że w tym roku wszystko nam sprzyjało. Dlatego przy okazji tego krótkiego podsumowania należą się im słowa podziękowań.

Dziękujemy zatem Urzędowi Gminy w Chojnicach za przyznanie dotacji na realizację tej Imprezy, Zarządowi Firmy ENEA S.A za wsparcie finansowe umożliwiające realizację trzydniowej edycji., Panu Darkowi Gańcza właścicielowi firmy Gańcza Yacht za obdarowanie zwycięzcy konkursu piękną łodzią, Panu Czesławowi Szmaglińskiemu właścicielowi Firmy „Wiosła Szmagliński” za przygotowanie trofeów konkursowych w postaci Pagajów im. Ottona Wielanda, Panu Danielowi Kurpińskiemu właścicielowi Pawilonów Handlowych „U Daniela” za „wikt” dla służb zabezpieczających, Państwu Małgosi i Andrzejowi Szpera właścicielom Fitness Klubu „KaNaMa” za zaangażowanie w przeprowadzenie konkursów festiwalowych oraz pomoc w zabezpieczeniu służb sprzątających, Pani Basi Gierszewskiej właścicielce Masarni Gierszewscy z Brus za smaczny poczęstunek dla uczestników festiwalowego ogniska, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Charzyków za pomoc w zabezpieczeniu imprezy, kolegom z Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chojnicach za pomoc techniczną przy przygotowaniu obiektu do imprezy oraz jego uporządkowaniu. Podziękowania należą się także pozostałym podmiotom pracującym na rzecz GOK przy tej imprezie.

Mamy nadzieję, że kolejna XVIII już edycja imprezy będzie równie udana jak tegoroczna i skupi wokół siebie jeszcze liczniejsze grono zwolenników i przyjaciół. Zapraszamy więc już dzisiaj na drugi sierpniowy weekend tj. 7/8/9.08.2015 roku do Charzyków, by wspólnie świętować „pełnoletniość” Festiwalu. Teraz jednak zapraszamy do przypomnienia niedawno minionych chwil….. [gallery columns="5" link="file" ids="485,486,487,488,489,490,491,492,493,494,495,496"]
Wyświetlony 4247 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:17