Fundacja Nauka dla Środowiska, jako Partner Regionalny Programu Równać Szanse  serdecznie zaprasza do aplikowania o środki na inicjatywy młodzieżowe w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2019. 8 sierpnia Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy  – to szansa na dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, zamieszkujących wsie i miasta do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 7 października br. do godz. 12.00, a same projekty powinny być realizowane pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2020 roku. Podmioty, które mogą być zainteresowani udziałem – uprawnione są do aplikowania:
  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki
  • miejskie i gminne domy kultury
  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów)
  • Ochotnicze Straże Pożarne
  • nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową z miejscowości do 20 000 mieszkańców.
Na stronie www.rownacszanse.pl znajdują się wszelkie niezbędne informacje oraz materiały do pobrania. Zapraszamy do kontaktu z Fundacją Nauka dla Środowiska z Koszalina, która jako Partner Regionalny Programu Równać Szanse na terenie województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego przybliży ideę programu, zasady aplikowania i odpowie na ważne dla Państwa pytania.