Wczoraj (05.03.2020 r.) w Urzędzie Gminy w Chojnicach dostojni jubilaci Państwo Zofia i Zenon Szałańscy ze Sławęcina zostali odznaczeni medalem za wieloletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, który życzył Jubilatom wielu lat wspólnego, szczęśliwego życia, zdrowia oraz pociechy z dzieci i wnuków. Tradycją stało się, że władze Gminy wręczyły im również drobne upominki oraz kwiaty. Uroczystość zakończyło symboliczne wzniesienie toastu, wspomnienia Jubilatów oraz pamiątkowe fotografie.
Jubilaci urodzili i wychowali się w jednej wsi - Sławęcinie, tam też się poznali. Pan Zenon kolegował się ze starszym bratem Pani Zosi. Związek małżeński zawarli 28 czerwca 1969 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach. Małżonkowie przez 40 lat wspólnie pracowali na gospodarstwie przekazanym przez rodziców Pana Zenona. Wychowali czworo dzieci: dwie córki i dwóch synów. Doczekali się pięciorga wnucząt, czterech wnuczek i jednego wnuka. Mieszkają z najmłodszym synem w Sławęcinie. W wolnym czasie Państwo Szałańscy chodzą z psem na spacery, pomagają w wychowaniu wnucząt a także bardzo lubią jeździć na wycieczki do lasu. Pan Zenon interesuje się sportem, przez wiele lat prowadził klub LZS Sławęcin. Jego żona chętnie rozwiązuje krzyżówki, gra w gry planszowe i zajmuje się ogrodem kwiatowym. Jeszcze raz zacnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnie przeżytych lat, w czasie których będą mogli cieszyć się sobą nawzajem.
[metaslider id=9252]