Chrońmy osoby starsze przed koronawirusem. Z uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem powinniśmy ograniczać swoje wyjścia z domu. Decyzją rządu, na dwa tygodnie zawieszono zajęcia w szkołach i na uczelniach. Odwoływane są rozprawy sądowe, a większość spraw urzędowych powinniśmy starać się załatwić przez internet czy telefonicznie. Przychodnie, w tym Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice, proszą, by w sprawie recept i konsultacji medycznych kontaktować się wyłącznie telefonicznie. Część firm umożliwiła swoim pracownikom pracę z domu. Na czas zagrożenia koronawirusem szczególnie osoby starsze i samotne mogą potrzebować pomocy w zrobieniu codziennych zakupów, wykupieniu recept, przyniesieniu opału czy wyprowadzeniu psa. Zadbajmy o nie. Nasi seniorzy, osoby schorowane i inne potrzebujące pomocy stanowią dużą grupę osób, które możemy spotkać w sklepach. Niestety duże skupiska ludzi sprzyjają przenoszeniu się wirusa. Rząd zapewnił, że sklepy będą cały czas czynne i będą zaopatrywane na bieżąco. Aby nie narażać seniorów, Urząd Gminy w Chojnicach wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej apeluje byśmy zapukali do ich drzwi i zapytali czy nie potrzebują pomocy. Zróbmy im zakupy i pozostawmy przed drzwiami, tak by nie narażać się na bezpośrednie kontakty. Podziękujemy sobie, gdy zagrożenia już nie będzie. Ponadto mieszkańcy mogą wywieszać plakaty z ofertą osobistej pomocy na klatkach schodowych i tablicach informacyjnych. Materiały graficzne są dostępne poniżej.