W piątek 13 marca 2020 r. włodarze samorządów: Miasta Chojnice, Powiatu Chojnickiego, Gminy Chojnice oraz Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku podpisali porozumienie w sprawie modernizacji odcinka drogi nr 212. Zgodnie z porozumieniem chojnickie samorządy sfinansują dokumentację projektową modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 212, od skrzyżowania z drogą powiatową do Charzyków do miejscowości Wolność, a także połowę późniejszych prac. Drugą połowę sfinansuje Urząd Marszałkowski. Przetarg na wykonanie projektu zostanie ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Modernizacja fragmentu drogi 212 obejmować będzie także budowę ciągu pieszo-rowerowego. Najprawdopodobniej projekt inwestycji zostanie wykonany jeszcze w tym roku, a jego realizacja nastąpi najpóźniej w 2022 r.