Gmina Chojnice, z inicjatywy Samodzielnej Publicznej Przychodni Gminy Chojnice i Gminnego Ośrodka Kultury, rozpoczęła w ubiegłym tygodniu produkcję flizelinowych masek ochronnych na potrzeby:
  • Samodzielnej Publicznej Przychodni Gminy Chojnice,
  • pacjentów odwiedzających Przychodnię,
  • strażaków odpowiedzialnych za dowóz racji do osób objętych kwarantanną oraz dla strażaków biorących udział w zdarzeniach, mających bezpośredni kontakt z poszkodowanymi,
  • pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pracujących w terenie,
  • pracowników Urzędu Gminy w Chojnicach i gminnych jednostek organizacyjnych.
Szyciem maseczek zajmują się domy kultury, świetlice, szkoły i osoby prywatne w następujących sołectwach: Silno, Ogorzeliny, Swornegacie, Nowy Dwór, Ciechocin, Pawłowo, Krojanty, Czartołomie, Kruszka, Kłodawa, Klawkowo, Nowa Cerkiew, Lichnowy, Doręgowice, Funka, Granowo, Klosnowo, Nieżychowice, Gmina Chojnice zakupiła materiały do produkcji maseczek, które powinny wystarczyć do uszycia ok. 20 tys. sztuk tego niezbędnego środka ochrony indywidualnej mającego istotny wpływ na przerwanie poziomej transmisji koronawirusa. Do akcji włączyły się również lokalne firmy. Fabryka Materaców Relax sp. z o.o. w Topoli przekazała materiał do produkcji kolejnych ok. 10 tys. masek, a obróbką i przygotowaniem do szycia tego materiału zajęła się chojnicka firma Polipol-Meble sp. z o.o. Ponadto 1 tys. maseczek dostarczył Urząd Miejski w Chojnicach. Maski rozdysponowano pomiędzy jednostki OSP, Park Narodowy Bory Tucholskie oraz KPP Chojnice.