10 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Chojnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród wójta gminy Chojnice za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i dziedzictwa kulturowego za rok 2019. Wyboru laureatów dokonała wcześniej komisja w składzie: Piotr Stanke - zastępca wójta gminy Chojnice, Lucyna Zawiszewska – sekretarz gminy Chojnice, Ryszard Kontek – przewodniczący Rady Gminy Chojnice, Józef Kołak – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Justyna Rząska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz Krzysztof Syngierski – specjalista ds. sportu w Gminnym Ośrodku Kultury w Chojnicach. Przyznano 16 nagród finansowych w wysokości od 500 do 2000 złotych Wśród nagrodzonych najwięcej było przedstawicieli żeglarstwa z multimedalistką, Magdaleną Kwaśną  na czele. Statuetki i nagrody finansowe otrzymali również: Laura Szulc, Agnieszka Pawłowska, Patryk Kosmalski, Jeremi Szczukowski, Jan Krawczyk i Patrycja Kobierowska. Wyróżnieni zostali także trenerzy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego: Mirosław Laskowski, Karol Jączkowski, Milena Burczyk i Magdalena Skwierawska. Nagrodzono również kluby piłkarskie z gminy Chojnice. W imieniu Agry Nowe Ostrowite i Nowych Nowa Cerkiew nagrody odebrali Jordan Kluza i Robert Chojnacki. Nagrody za sukcesy w twórczości artystycznej, upowszechnianiu kultury i dziedzictwa kulturowego otrzymały: Zefirena Cieślińska, Michaela Sigmanska oraz Zofia Szuca. Nagrody osobiście wręczyli: wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański i zastępca wójta Piotr Stanke.