W miniony poniedziałek 100 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka Gminy Chojnice Pani Teresa Gubernat z Nowego Dworu. Zacnej Jubilatce życzenia składali: Wójt Gminy Chojnice wraz z sołtys Sołectwa Nowy Dwór – Cołdanki Danutą Łoboda oraz przedstawiciele szkoły podstawowej w Ogorzelinach. Jubilatka – 100 latka urodziła się 15 czerwca 1920 roku we wsi Gliśno Wielkie w gminie Lipnica. Jako dziecko przeprowadziła się do Cołdanek. Obecnie mieszka w Nowym Dworze. Dwukrotnie wychodziła za mąż. Doczekała się dwójki dzieci, czworga wnucząt i dwojga prawnucząt. W uroczystości wzięła udział najbliższa rodzina. Szanownej Jubilatce życzymy jeszcze raz wszelkiej życiowej pomyślności , każda chwila niech będzie źródłem szczęścia i upływa w spokoju, a przede wszystkim w zdrowiu.