Do tut. Urzędu wpłynął wniosek o podjęcie działań zmierzających do uregulowania poziomu wód jezior zlokalizowanych na terenie gminy Chojnice oraz tych powiązanych z nimi funkcjonalnie. Wniosek wydaje się słuszny ponieważ wahania poziomu wody obserwowane w obecnym okresie są znaczące i mogą stanowić poważne zagrożenie dla ekosystemu.

Wójt Gminy Chojnice po wstępnym rozeznaniu tematu w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, otrzymał informację iż jest to problem niezwykle skomplikowany nie tylko od strony hydrotechnicznej, ale także formalno prawnej. Gmina Chojnice wystąpi z oficjalnym pismem do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z zapytaniem jak należy podejść do tego problemu i jakie są możliwości jego rozwiązania.