Wakacje się skończyły, ale w gminie Chojnice wciąż sporo się dzieje. Właśnie rozpoczęto realizację projektu „Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecu odpadów”. Wkrótce zrobi się chłodniej i wiele osób będzie ogrzewało swoje domy czy mieszkania przy pomocy śmieci. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak tego typu działania szkodzą zdrowiu i środowisku naturalnemu. Kampania uświadomi mieszkańcom gminy Chojnice, że nie warto spalać odpadów w przydomowych piecach. Wkrótce w wiejskich świetlicach rozpoczną się warsztaty ekologiczne, które potrwają do listopada. Dzięki dwugodzinnym zajęciom w każdej z placówek dzieci i młodzież biorące udział w projekcie będą miały okazję dowiedzieć się, dlaczego palenie odpadów szkodzi zdrowiu i środowisku. Uczestnicy przedsięwzięcia spędzą ciekawie wolny czas, czeka na nich mnóstwo dobrej zabawy. Kolejny etap programu to przeprowadzenie konkursu na najlepszy plakat Kampanii- zwycięska praca stanie się symbolem inicjatywy, a wyróżniona osoba otrzyma nagrodę. Zwieńczeniem projektu będzie happening w Ogorzelinach- zaplanowano przemarsz ulicami wsi, młodzież przygotuje krótkie scenki, transparenty i przeprowadzi ankietę na temat szkodliwości spalania odpadów w przydomowych piecach. Szykuje się również kilka niespodzianek- już teraz serdecznie zapraszamy! Projekt „Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecu odpadów” to bardzo przydatna inicjatywa. Mieszkańcy gminy Chojnice uświadomią sobie, że nie warto ogrzewać swoich domów przy pomocy śmieci, ponieważ szkodzi to zdrowiu i środowisku naturalnego. Młodzież, która weźmie udział w programie ciekawie spędzi czas i zaangażuje się w pożyteczną inicjatywę.