1. Na najbliższej sesji Rady Gminy w Chojnicach, w dniu 3 października 2014 r. przedłożonych będzie do uchwalenia 6 projektów uchwał z dziedziny planowania i zagospodarowania przestrzennego. Przedłożone do uchwalenia zostaną m.in.: - Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w miejscowości Pawłowo. - Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów przeznaczonych na kulturę i kulturę fizyczną położonych w miejscowościach; Angowice, Granowo, Ciechocin i Swornegacie. - Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w miejscowości Nowa Cerkiew. 2. Trwają prace przy "Przebudowie ul.Okrężnej w miejscowości Pawłowo". Wykonawcą robót jest firma "Ad-Bet" Adrian Paszko z siedzibą w Chojniczkach. Zaawansowanie prac szacujemy na  70%. 3. W najbliższych dniach rozpoczynają się prace przy przebudowie drogi gminnej 239017G Racławki - Objezierze. Zakres prac obejmuje wykonanie przebudowy łącznie trzech odcinków na tej drodze o długości odpowiednio, jednego odcinka o długości 350 m i dwóch odcinków po 990 m każdy. Place budów przekazano wykonawcom robót, tj. : firmie "Pol - Dróg" Warszawa i firmie "Marbruk" Sp. z o.o Charzykowy. 4. Rozstrzygnięto przetarg w formie zapytania ofertowego dla zadania inwestycyjnego "Przebudowa 0,138 km ul. Willowej" w miejscowości Nowa Cerkiew. Wpłynęły trzy oferty, najkorzystniejszą złożyła firma "Ad - Bet" Adrian Paszko z Chojniczek za kwotę 107.606,44 zł. 5. W dniu dzisiejszym 2014.09.25 podpisane zostaną kolejne trzy umowy na wykonanie przebudowy dróg gminnych: - Przebudowa ulicy Dworcowej, Lipowej i Kasztanowej w Krojantach - koszt robót 293.935,95 zł.- wykonawca firma: Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane z Dziemian. - Przebudowa dróg Ogorzeliny - Melanowo 239010G - koszt robót: 307.408,25 zł. - wykonawca "Marbruk" Sp. z o.o Charzykowy. - Przebudowa drogi w Ciechocinie - koszt robót: 242.706,29 zł. - wykonawca "Marbruk" Sp. z o.o Charzykowy. 6. W dniu 29 września 2014 r. (poniedziałek) upływa termin składania ofert na zadanie "Budowa drogi gminnej nr 239001G Swornegacie - Zbrzyca" etap I - od km 0+000,00 do km 1+800,00.

Dyrektor Wydziału Zdzisław Stormann