Podczas obrad XIV Sesji Rady Gminy w Chojnicach w dniu dzisiejszym tj. 30 czerwca 2016 roku m.in. podsumowano konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2016” i „Piękna Zagroda Nierolnicza 2016” na szczeblu gminnym oraz wręczono narody laureatom konkursu.

Laureatami konkursu na szczeblu gminnym zostali:

● w kategorii „Zagroda” - I miejsce: Magdalena i Sylwester Węsierscy z Lotynia, - II miejsce: Bogumiła i Roman Peplińscy z Melanowa, - III miejsce: Anna i Mirosław Kiedrowicz z Nowej Cerkwi. w kategorii „Wieś” - I miejsce: Klawkowo, - II miejsce: Nowa Cerkiew, - III miejsce: Krojanty. Laureatami konkursu „Piękna Zagroda Nierolnicza 2016” zostali: - I miejsce: Bogdan Grzyb z Ostrowitego, - II miejsce: Katarzyna Kiedrowicz z Doręgowic, - III miejsce: Anna Orłowska Kwiatek i Tomasz Kwiatek z Doręgowic. Fotorelacja: