POMOC DLA ROLNIKÓW

Wójt Gminy Chojnice informuje, iż w dniu 29 listopada 2016r. została uruchomiona pomoc dla rolników, którzy w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych ponieśli straty w uprawach rolnych. Do dnia 5 grudnia 2016r. producenci rolni poszkodowani w wyniku tegorocznej suszy, gradobicia, huraganu, deszczu nawalnego lub ujemnych skutków przezimowania w przypadku, gdy szkody w danej uprawie wynoszą co najmniej 50% i mniej niż 70% lub szkody powstały na powierzchni co najmniej 50% i mniej niż 70% upraw w szklarniach i tunelach foliowych – mogą składać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego – wnioski o udzielenie pomocy.

Bliższe informacje oraz formularze wniosków wraz z niezbędnymi załącznikami są dostępne na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/kolejne-srodki-na-pomoc-dla-producentow-rolnych-poszkodowanych-w-wyniku-niekorzystnych-zjawisk-atm.html lub bezpośrednio w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ul. Kościerska 10, 89- 600 Chojnice.