EFRR Projekt „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Brdy i Chociny” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Okres realizacji projektu: 01.01.2014 r. – 31.12.2020 r. Obszar realizacji projektu: gmina Chojnice, gmina Konarzyny. Projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Konarzyny oraz Usługi Turystyczne Zbigniew Galiński. Wartość projektu: 1 929 640,12 zł Dofinansowanie: (85 %)   Przedmiotem projektu są działania związane z kompleksowym zagospodarowaniem szlaku wodnego dla rozwoju turystyki kajakowej na rzece Brdzie i Chocinie w granicach administracyjnych gminy Chojnice i gminy Konarzyny. Zakres projektu obejmuje budowę, rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej/kajakowej na ww odcinkach rzek , w następujących lokalizacjach:
  1. Chociński Młyn,
  2. Swornegacie (przy moście),
  3. Kokoszka,
  4. Ciecholewy,
  5. Zielonej Chocinie,
  6. Witoczno w Swornegaciach,
  W ramach projektu w ww lokalizacjach przewiduje się budowę m.in. pomostów do wyciągania i wodowania kajaków, wiat, suszarek dla kajaków, ławostołów, oznakowanie szlaków wodnych. WIZUALIACJA INFRASTRUKTURY [gallery columns="2" link="file" ids="6939,6938,6937,6936,6935"] [gallery columns="1" link="file" ids="6940"]