Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lichnowach, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Startowało dziesięć  reprezentacji szkół Gminy Chojnice. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami  teoretycznymi, odpowiadając na 25 pytań dotyczących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązać test 10 skrzyżowań. Umiejętności praktyczne zostały zweryfikowane na pierwszej pomocy przedmedycznej i jeździe rowerem po torze przeszkód. Zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach w składzie Julia Kamionka, Martyna Rzeźnik, Damian Korczyc i Damian Nyks przygotowana przez Bożenę Rudnik i Stanisława Szmaglińskiego. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Kłodawy (Amelia Graban, Emilia Kiedrowska, Maksymilian Katolik, Filip Kiedrowski oraz opiekun Zofia Noga), a trzecie Ogorzelin (Kinga Januszewska, Monika Pazda, Wiktor Drążkowski, Bartłomiej Laszkiewicz wraz z opiekunem Renatą Śledź). Indywidualnie najlepszy okazał się Damian Nyks z Lichnów.

Opracowanie  Leszek Redzimski – dyrektor szkoły

[gallery ids="7417,7418,7419,7420,7421,7422,7423,7424,7425,7426"]