Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa na terenie Powiatu Chojnickiego W związku  art. 8 a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomoc prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r. poz.  294), Starosta Chojnicki  zobowiązany jest do przygotowania listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa, w tym jednostek publicznych, jednostek niepublicznych działających na zlecenie, oraz jednostek prowadzących działalność pożytku publicznego działających na zlecenie, którym powierzono zadania z zakresu poradnictwa specjalistycznego na podstawie odrębnych przepisów świadczące w szczególności:
  • poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej,
  • w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień,
  • w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
  • w ramach interwencji kryzysowej,
  • dla bezrobotnych,
  • dla osób pokrzywdzonych przestępstwem,
  • z zakresu praw konsumenta,
  • z zakresu praw dziecka,
  • z zakresu praw pacjenta,
  • z zakresu ubezpieczeń społecznych,
  • z zakresu prawa pracy,
  • z zakresu prawa podatkowego,
  • dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne.
W związku z powyższym, poniżej zamieszcza się sporządzoną listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa na terenie powiatu chojnickiego. W przypadku,  gdy na przedmiotowej liście brakuje jednostki działającej w w/w obszarze należy dokonać zgłoszenia o wpis na listę. Niniejsze zgłoszenie powinno zawierać:
  • informację o nazwie jednostki;
  • zakres poradnictwa;
  • adres i dane kontaktowe, w tym o stronach internetowych i numerach telefonicznych;
  • dni i godziny działalności;
  • kryteria dostępu do usługi,
  • informacje o sposobie dokonywania zgłoszeń (nr telefonu);
  • informacje umożliwiające dokonywania zgłoszeń za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
Informację przekazać należy do Wydziału Organizacyjnego, Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Chojnicach na adres e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..