24 czerwca 2019 r. Wójt Gminy Chojnice w obecności  przewodniczącego Rady Gminy Pana Ryszarda Kontek, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Pana Józefa Kołak ,  sekretarz Gminy Pani Lucyny Zawiszewskiej, zastępcy Wójta Pana Piotra Stanke i dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Pani Anity Sznajder, wręczył nagrody 16 najlepszym absolwentom Szkół z Gminy Chojnice w postaci nowoczesnych smartwatchy Samsung. W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów, dyrektorzy szkół i wychowawcy. Była to XVIII edycja Nagród Wójta. Od 2002 roku już 240 absolwentów otrzymało nagrody. Najlepszymi absolwentami szkół podstawowych i  gimnazjów  w roku szkolnym 2018/2019 zostali :
  1. Maja Czartowska – Szkoła Podstawowa w Charzykowach
  2. Maja Rekowska – Gimnazjum Charzykowy
  3. Amelia Graban – Szkoła Podstawowa w Kłodawie
  4. Damian Korczyc – Szkoła Podstawowa Lichnowy
  5. Klaudia Mazurkiewicz – Szkoła Podstawowa Nieżychowice
  6. Julia Las – Szkoła Podstawowa Nowa Cerkiew
  7. Kacper Żychliński – Gimnazjum Nowa Cerkiew
  8. Magda Pupka Lipińska – Szkoła Podstawowa Ogorzeliny
  9. Julia Konkolewska – Szkoła Podstawowa Ostrowite
  10. Nikola Dymerska – Szkoła Podstawowa Pawłowo
  11. Agata Wysocka- Gimnazjum Pawłowo
  12. Bartłomiej Garwol – Szkoła Podstawowa Silno
  13. Łukasz Szmagliński – Gimnazjum Silno
  14. Maksymilian Kowalski – Gimnazjum Sławęcin
  15. Paulina Jeżewska - Szkoła Podstawowa Swornegacie
  16. Urszula Gostomczyk – Gimnazjum Swornegacie
Nagrody Wójta Gminy Chojnice wręczono również  uczniom  Szkoły Podstawowej w Silnie  za zajęcie II miejsca w XVIII Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” Nagrodzeni uczniowie:
  1. Kinga Lemańczyk
  2. Paulina Januszewska
  3. Łukasz Szmagliński
  4. Hubert Witkowski
Gratulujemy wszystkim uczniom  bardzo dobrych wyników  i życzymy dalszych sukcesów !