ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2015” Gmina Chojnice przystąpiła do konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2015”, który został zorganizowany przez Województwo Pomorskie, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku w kategorii „Zagroda” (dot. zagród rolniczych) i w kategorii „Wieś”. Laureatami konkursu na szczeblu gminnym zostali: ● w kategorii „Zagroda” - I miejsce: Państwo Barbara i Maciej Noga z Kłodawy. ● w kategorii „Wieś” - I miejsce: Swornegacie, - II miejsce: Ostrowite, - III miejsce: Powałki. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PIĘKNA ZAGRODA NIEROLNICZA 2015” Urząd Gminy w Chojnicach zorganizował konkurs „Piękna Zagroda Nierolnicza 2015”, który przeprowadzony został na terenie gminy Chojnice i był rozstrzygany na szczeblu gminnym. Laureatami konkursu „Piękna Zagroda Nierolnicza 2015” zostali: - I miejsce: Państwo Teresa i Władysław Kurc z Ogorzelin - II miejsce: Pani Danuta Leszczyńska z Kłodawy, - III miejsce: Pani Adrianna Petelska-Kobus z Powałek. Rozstrzygnięcie konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2015” na szczeblu powiatowym. Powiatowa Komisja Konkursowa z terenu powiatu chojnickiego w konkursie „Piękna Wieś Pomorska 2015” pierwsze miejsce przyznała: ● w kategorii „Zagroda” Państwo Barbara i Maciej Noga z Kłodawy, Gmina Chojnice ● w kategorii „Wieś” Swornegacie, Gmina Chojnice Tym samym laureaci pierwszych miejsc zakwalifikowali się do etapu na szczeblu wojewódzkim.