poniedziałek, 08 maj 2023 14:13

Inscenizacja Szarży pod Krojantami w 2023 roku nie odbędzie się.

Gmina Chojnice wraz z Fundacją „Szarża pod Krojantami” i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi podjęli decyzję o odwołaniu części plenerowej obchodów 84 rocznicy szarży i wybuchu II wojny światowej z dnia 1 września 1939 r.

Za podjęciem takiej decyzji przemawia sytuacja ekonomiczna naszego samorządu oraz trwająca za naszą wschodnią granicą wojną na Ukrainie. Jeżeli przebudowa skrzyżowania przy pomniku będzie gotowa uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające 84 rocznicę słynnej szarży pod Krojantami i wybuch II wojny światowej odbędą się wg następującego scenariusza. W dniu 3 września 2023 r. o godz. 1200 Uroczysta Msza Św. przed pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Po mszy będzie możliwość złożenia  wiązanek i kwiatów pod pomnikiem.Czekamy na odpowiedź GDDKiA w Gdańsku w sprawie przebudowy skrzyżowania.

                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                           Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

                                                                          Wójt Gminy Chojnice

                                                                    dr inż. Zbigniew Szczepański

Wyświetlony 7285 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 maj 2023 07:34