poniedziałek, 14 lipiec 2014 11:27

Wydział Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej

1. W dniu 20 czerwca 2014 r. dokonano odbioru technicznego inwestycji pn. "Przebudowa drógw Jarcewie i Czartołomiu". Zakres prac obejmował wykonanie nakładki bitumicznej na istniejącej nawierzchni asfaltowej, na części drogi w m. Czartołomie oraz na poszerzeniu drogi w Jarcewie na odcinku  340 mb. W ramach prac dodatkowaych wykonano również odwodnienie drogi w Czartołomiu poprzez wykonanie studni chłonnej oraz remont cząstkowy dróg. Łączny koszt robót wyniósł 141.952 zł. Wykonawcą robót, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego była firma MARBRUK Sp. z o.o. z Charzykowa. Co prawda niektórzy malkontenci próbują dezawuować wszelkie inicjatywy wpływające na poprawę sytuacji, w tym wypadku dróg lokalnych w sołectwach,przy okazji zapominając o swoich "dokonaniach" w czasach, gdy mieli znaczący wpływ na podejmowanie tego typu inicjatyw. 2. Gmina Chojnice ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie zadania pn. "Przebudowaul. Okrężnej w miejscowości Pawłowo". Zakres robót przewiduje wykonanie nowej nawierzchni drogowej z kostki betonowej brukowej gr. 8 cm na odcinku łącznie 0,676 km, szerokości 4,0 ÷ 4,50 m. Oferty należy składać do 24 lipca 2014 r. do godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Chojnice. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną również kolejne przetargi nieograniczone na budowę dróg gminnych m. in.: Objezierze - Racławki, w m. Krojanty, Melanówek, Ciechocini sukcesywnie na budowę kolejnych dróg.
Wyświetlony 4246 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:17