wtorek, 01 czerwiec 2021 07:52

Fotowoltaika na dachu budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowitem

Wkrótce rozpocznie się montaż paneli fotowoltaicznych na dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem. W czwartek, 27.05.2021 r., Wójt Gminy Chojnice podpisał umowę na ,,Zakup, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o mocy 15 kWp, zlokalizowanej na budynku Szkoły Podstawowej w Ostrowitem”. Wykonawca zobowiązał się do dostosowania instalacji do mocy 30 kWp.

Wartość całego zadania to 144 000,00 zł., połowę tej kwoty zapłaci gmina, a pozostałą część, po zakończeniu robót, w formie darowizny przekaże na rzecz gminy wykonawca firma M&G Szopińscy. Ostatecznie szkoła zostanie wyposażona w instalację o mocy 30kWp. Prace zakończą się 31 lipca 2021 r. Jest to szósta szkoła Gminy Chojnice, która będzie wyposażona w instalację fotowoltaiczną.

Ponadto

Firma M&G Szopińscy jest firmą rodzinną powstałą w roku 2006 obejmującą swoim działaniem teren całej Polski.


Specjalizuje się w instalacjach:

- gazowych
- CO (centralne ogrzewanie)
- wentylacji
- klimatyzacji
- oraz w instalacjach odnawialnych źródeł energii (instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, turbiny wiatrowe) czyli energia ze słońca, gruntu i wiatru.

 

Dział projektowy zajmuje się wykonywaniem projektów:
- wodno - kanalizacyjnych
- centralnego ogrzewania
- instalacji gazowych.

Firma to przede wszystkim inwestycja w człowieka, dlatego też kładzie ogromy nacisk na częste szkolenia personelu.
M&G Szopińscy jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm na rynku w szczególności dzięki wykwalifikowanemu personelowi zaopatrzonemu w specjalistyczny sprzęt by móc wykonać precyzyjnie najbardziej skomplikowane instalacje. Wiele uprawnień, szkoleń i certyfikatów, jakie posiada personel to jeden z wielu powodów wyróżniający firmę, jako idealnego partnera.
Jako jedna z nielicznych firm w Polsce i tym samym na naszym rynku posiada wyróżnienia i status certyfikowanego instalatora i serwisanta renomowanych producentów urządzeń grzewczych.

https://www.mgszopinscy.pl/

LOGO Odnawialne źródła

 6601710447302458024

 

Wyświetlony 1014 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 czerwiec 2021 08:14