wtorek, 13 lipiec 2021 12:58

Alicja Dampc – uczennica klasy 6A i Jeremi Szczukowski – nasz tegoroczny absolwent mają na swoim koncie pasmo sukcesów żeglarskich. W ich ślady idą Franciszek Kosecki i Tadeusz Wiatrowski z szóstej klasy.

Alicja niedawno wywalczyła miejsce w Reprezentacji Polski Polskiego Stowarzyszenia klasy Optymist na Mistrzotwa Europy 2021!

To ostatni, ale nie jedyny sukces młodej zawodniczki, która ma na swoim koncie także zwycięstwo w Mistrzostwach PSKO grupy B, II miejsce w Mistrzostwach PSKO do lat 11     w Złocieńcu i Mistrzostwach PSKO do lat 13 na jeziorze Dąbie.

Jeremi również sięgnął po niejedno trofeum, wśród których znalazły się: 1. miejsce                 w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 2020r., trzykrotne powołanie do kadry narodowej    w żeglarstwie w latach 2019-2021, 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w sprintach - klasa Optimist; 2 miejsce w klasyfikacji narodowej i 9. miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Europy w Crozon-Morgat we Francji - klasa Optimist w 2019r. oraz wiele wiele innych.

Franciszek i Tadeusz właśnie zwyciężyli w organizowanych w Olsztynie eliminacjach do Mistrzostw Polski klasy L’equipe. Tym samym w sierpniu w Pucku chłopcy staną do rywalizacji o kolejne trofea.

Żeglarskie sukcesy nie przychodzą same... Wiemy, że to wielogodzinne treningi, zmaganie się z własnymi słabościami, pokonywanie trudności, niesamowita siła charakteru                      i wytrwałość. Wspaniale, że ciężka praca owocuje takimi sukcesami.
Gratulujemy Alicjo, Jeremi, Franciszku i Tadeuszu! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w regionie, całym kraju i daleko poza granicami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.

Opracowanie: Sylwia Kiedrowska –wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Charzykowach

Jeremi5Jeremi4Jeremi1Alicja2Alicja11

 

Wyświetlony 1123 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 lipiec 2021 13:12