czwartek, 14 kwiecień 2022 14:47

XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

We wtorek, czyli 12 kwietnia 2022 roku, w Szkole Podstawowej w Silnie rozegrano gminne eliminacje XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla II Grupy rywalizacyjnej (rocznik 2009 i starsi). W ten sposób powróciliśmy do tradycyjne-go rozgrywania tego turnieju - po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
W zawodach uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje uczniów z 8 szkół podstawowych Gminy Chojnice. Uczestnicy rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru z przepisów ruchu drogowego i zasad pierwszeństwa przejazdu, a następnie zaprezentowali umiejętności praktyczne na rowerowym torze przeszkód. Drużyny wykonywały też zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kłodawie w składzie: Julia Bronka, Julia Żychlińska i Dawid Lic. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawo-wej w Ogorzelinach, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Gminę Chojnice w turnieju na szczeblu powiatowym pod koniec kwietnia br.
Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Jakub Grugel ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem oraz Dawid Lic ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Tor przeszkód na rowerze górskim technicznie najlepiej pokonała Julia Bronka z drużyny z Kłodawy oraz Igor Czapiewski ze szkoły w Pawłowie. Życzymy im powodzenia.

Organizator konkursu – Piotr Synak oraz dyrektor szkoły Anna Tobolewska dziękują GZO w Chojnicach, Panu Tomaszowi Kierskiemu – „Rowery Chojnice” za ufundowanie nagród. Serdeczne podziękowania składamy również zawodnikom i opiekunom drużyn oraz przedstawicielom Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Chojnicach za pracę w komisji sędziowskiej. Zapraszamy za rok.

 

GRATULUJEMY!

 Rowerzysta zbliża się do równoważni (tor przeszkód składający się z kilku metrowej deski przymocowanej na drewnianym wałku) .

Rowerzysta przejeżdża przez zwężenie (tor przeszkód składający się z  14-stu drewnianych bloczków).

Rowerzystka przewozi przedmiot na uwięzi (tor przeszkód składający się z 5-ciu drewnianych pachołków i sznurka).

Rowerzysta przewozi przedmiot na uwięzi (tor przeszkód składający się z 5-ciu drewnianych pachołków i sznurka).

Rowerzystka przejeżdża po równoważni (tor przeszkód składający się z kilku metrowej deski przymocowanej na drewnianym wałku).

Rowerzysta przejeżdża przez zwężenie (tor przeszkód składający się z  14-stu drewnianych bloczków).

Rowerzystka przejeżdża po równoważni (tor przeszkód składający się z kilku metrowej deski przymocowanej na drewnianym wałku).

Uczestnicy turnieju czekają na wręczenie nagród.

Zawodnicy i opiekunowie oraz przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Chojnicach pozują do wspólnego zdjęcia.

Zawodnicy i opiekunowie oraz przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Chojnicach pozują do wspólnego zdjęcia.

Zdjęcie plakatu XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Zawierającego tekst "XLIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM".

Wyświetlony 224 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 kwiecień 2022 11:13