poniedziałek, 17 czerwiec 2019 09:35

Budowa zjeżdżalni rekreacyjnej dwutorowej w miejscowości Charzykowy

Projekt pn. „Budowa zjeżdżalni rekreacyjnej dwutorowej w miejscowości Charzykowy" został wybrany przez LGR Morenka do dofinansowania w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”.   W dniu 16 października 2018 r. została podpisana umowa o dofinansowanie ww. projektu. Przedmiotem operacji jest budowa zjeżdżalni rekreacyjnej dwutorowej na plaży Jeziora Charzykowskiego w miejscowości Charzykowy. Przewiduje się budowę zjeżdżalni w zestawie typu anakonda i prosta rodzinna służąca rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Zjeżdżalnia anakonda jest najpopularniejszą i najchętniej wybieraną atrakcją zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych użytkowników. Zjeżdżalnia rodzinna to równie chętnie wybierany model zjeżdżalni - największą jego zaletą jest możliwość zjazdu kilku osób jednocześnie przy zachowaniu pełnej kontroli i bezpieczeństwa. To bardzo ważny aspekt dla opiekunów, którzy obserwują zabawę swoich dzieci w bezpiecznym i otwartym otoczeniu. Konstrukcja wsporcza zjeżdżalni będzie stalowa, ocynkowana. Wejście na podest startowy schodami spiralnymi o konstrukcji stalowej. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju oferty turystycznej dzięki wprowadzeniu nowej atrakcji turystycznej dla mieszkańców, turystów, plażowiczów odwiedzających miejscowość Charzykowy. Zadanie zostanie zrealizowane do 31.05.2019 r. przez FIRMA MAZUR sp. z o.o. sp. k. za kwotę 730 269,67 zł. Kwota przyznanego dofinansowania: 300 000,00 zł.

Zjeżdżalnia w Charzykowach już otwarta

Długo wyczekiwana inwestycja została sfinalizowana. Mimo trudności w realizacji zadania związanych z koniecznością wybudowania większych fundamentów pod zjeżdżalnię oraz rozwiązań technicznych poboru wody z jeziora, z sukcesem udało się ukończyć zadanie. Inwestycja pn.: „Budowa zjeżdżalni rekreacyjnej dwutorowej w miejscowości Charzykowy” została zrealizowana w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”. W dniu 14 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie zjeżdżalni wodnej na plaży Jeziora Charzykowskiego. Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański przekazał Chojnickiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu klucz symbolizujący otwarcie obiektu. Zjeżdżalnia będzie czynna codziennie w godzinach od 11:00 do 18:00. O bezpieczeństwo użytkowników dbać będą ratownicy ChWOPR. Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z nowej infrastruktury turystycznej, która jak mniemamy stanie się wizytówką naszej gminy.

Wyświetlony 6806 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 listopad 2020 08:23