piątek, 24 marzec 2023 13:50

23 marca w Szkole Podstawowej w Silnie zorganizowano uroczystość wręczenia nagród laureatom XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego, zorganizowanego przez tę szkołę. Na tę uroczystość przybyła Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Pani Anita Sznajder, Dyrektorzy Szkół Podstawowych
z Kłodawy, Nowej Cerkwi i Lichnów oraz przedstawiciele Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Silnie.


Uczniowie z całego województwa pomorskiego przybyli do Silna, aby odebrać nagrody za wykonane prace plastyczne oddające piękno naszej Królowej Nauk, czyli matematyki. Prace konkursowe oceniane były w pięciu kategoriach: klasy czwarte „Świat trójkątów”, klasy piąte „Reklama czworokątów”, klasy szóste „Proste prostopadłe i równoległe wokół Ciebie”, klasy siódme – „Skala w życiu codziennym”, klasy ósme – „Bryły wokół nas”. Organizatorzy wybrali najlepsze prace z poszczególnych kategorii, a także przyznali nagrody specjalne.

Pracą Roku wybrano pracę Julii Orszewskiej z klasy VII ze Szkoły Podstawowej im.18 Pułku Ułanów Pomorskich w Nowej Cerkwi pod kierunkiem Pani Wioletty Lackowskiej.

Nagrodę Dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach zdobyła praca Szymona Butkiewicza z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Biesowicach   pod kierunkiem Pani Adrianny Wisłockiej, natomiast praca Anny Podolskiej   z klasy VI ze Szkoły Podstawowej
w Gostkowie pod kierunkiem Grażyny Data otrzymała nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Silnie.

Konkurs, jak podkreśla Dyrektor Szkoły Podstawowej w Silnie, Pani Anna Tobolewska, cieszy się niezmienną popularnością wśród uczniów i nauczycieli. Do tegorocznej edycji zgłoszono 703 prace z 14 powiatów województwa pomorskiego. W sumie nagrodzono 90 prac, w tym 15 prac nadesłanych przez uczniów z gminy Chojnice (15 prac) oraz z całego powiatu chojnickiego (39 prac).

Wszyscy laureaci (pełna lista dostępna pod linkiem: http://www.spsilno.pl/wp-content/uploads/2023/03/Wyniki-XVI-konkursu-SP-Silno-2023poprawione.pdf) otrzymali nagrody, dyplomy, zaświadczenia i folder o XVI Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną, XVII edycję Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego.

 

Zdjęcie przedstawia logo konkursu i przyszłe nagrody laureatów

Zdjęcie przedstawia wybrane prace uczestników konkursu matematyczno plastycznego

Zdjęcie przedstawia laureatów konkursu wraz z dyrektorami szkół

Wyświetlony 272 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 marzec 2023 14:07