piątek, 28 kwiecień 2023 14:59

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem. Zwycięska drużyna etapu wojewódzkiego bierze udział w finale ogólnopolskim.

Jak co roku nasza szkoła była gospodarzem Turnieju na etapie gminnym. Impreza odbyła się 19 kwietnia 2023 r. w budynku  Szkoły Podstawowej w Silnie. Na turniej przybyło 7 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych Gminy Chojnice. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego podczas rozwiązywania testu jednokrotnego wyboru, przejechać bezbłędnie tor przeszkód oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Triumfatorem XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie - Agata Lic, Błażej Bronka, Michał Orlikowski, opiekun - Pan Artur Łącki. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Pawłowie, a trzecie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Milena Sikorska ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie. Tor przeszkód na rowerze górskim technicznie najlepiej pokonali Agata Lic z drużyny z Kłodawy, Gabriel Hapka ze szkoły w Swornegaciach, Igor Czapiewski ze szkoły w Pawłowie oraz Filip Klunder z drużyny gospodarzy turnieju. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Gminę Chojnice w turnieju na szczeblu powiatowym w maju br.

Życzymy im powodzenia.

Piotr Synak

nauczyciel  Szkoły Podstawowej w Silnie

 

Jedna z nagrodzonych drużyn

Zapoznanie uczestników z regulaminem Turnieju

Zmagania uczestników

Wspólne zdjęcie uczestników Turnieju

Wyświetlony 330 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2023 15:11