piątek, 01 grudzień 2023 13:42

21 listopada Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem obchodziła swoje 120 urodziny oraz 20 - lecie nadania jej imienia. Odbyło się wtedy także pasowanie przedszkolaków oraz pierwszoklasistów. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a tym samym dołączyły do społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz gminnych, kuratorium oświaty, lokalnych stowarzyszeń, a także radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedstawiciele rady rodziców, świetlicy wiejskiej oraz pracownicy szkoły. Podczas szkolnego święta rozbrzmiewały uroczyste śpiewy, kaszubskie tańce i wiersze. Zwieńczeniem wspólnego świętowania było przedstawienie naszych starszych uczniów pt. "Maria Konopnicka - nasza patronka." Były też gratulacje i przemowy. Nie zabrakło również prezentów dla naszej jubilatki. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć zachodzące w niej zmiany i pozostawić pamiątkowy wpis w kronice szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie tej uroczystości.

Barbara Markowska

dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

Powitanie gości przez dyrektora szkoły podstawowej

Przedstawienia i śpiewy wykonane przez uczniów szkoły.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Wyświetlony 322 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 grudzień 2023 14:15