piątek, 01 grudzień 2023 13:42
 

21 listopada Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem obchodziła swoje 120 urodziny oraz 20 - lecie nadania jej imienia. Odbyło się wtedy także pasowanie przedszkolaków oraz pierwszoklasistów. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a tym samym dołączyły do społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz gminnych, kuratorium oświaty, lokalnych stowarzyszeń, a także radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedstawiciele rady rodziców, świetlicy wiejskiej oraz pracownicy szkoły. Podczas szkolnego święta rozbrzmiewały uroczyste śpiewy, kaszubskie tańce i wiersze. Zwieńczeniem wspólnego świętowania było przedstawienie naszych starszych uczniów pt. "Maria Konopnicka - nasza patronka." Były też gratulacje i przemowy. Nie zabrakło również prezentów dla naszej jubilatki. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć zachodzące w niej zmiany i pozostawić pamiątkowy wpis w kronice szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie tej uroczystości.

Barbara Markowska

dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

Powitanie gości przez dyrektora szkoły podstawowej

Przedstawienia i śpiewy wykonane przez uczniów szkoły.

 Przedstawienia i śpiewy wykonane przez uczniów szkoły.

Przedstawienia i śpiewy wykonane przez uczniów szkoły.

Przedstawienia i śpiewy wykonane przez uczniów szkoły.

Przedstawienia i śpiewy wykonane przez uczniów szkoły.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

Gratulacje dla dyrektorz szkoły od zaproszonych gości.

 

 

Wyświetlony 216 razy Ostatnio zmieniany piątek, 01 grudzień 2023 14:15