wtorek, 21 listopad 2023 09:11

Nowa aplikacja drogowa w ramach programu Giełda Miejskich Technologii

Gmina Chojnice zrealizowała projekt dzięki któremu wdrożono aplikację drogową LP-Portal® - System zarządzania infrastrukturą drogową firmy LEHMANN + PARTNER POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Jest to narzędzie informatyczne, które znacznie ułatwia pracę pracownikom urzędu. Aplikacja zawiera wszystkie z agregowane w jednym miejscu dane dotyczące dróg, chodników, pasa drogowego, oznakowania, zieleni, umożliwia ewidencjonowanie zbiorników bezodpływowych (szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków) oraz wszelkiego mienia komunalnego, którym zarządza gmina. Pracownicy mają dostęp do informacji bez konieczności przeglądania archiwalnych dokumentacji w wersji papierowej. Moduł Zimowego Utrzymania pozwala na weryfikację w czasie rzeczywistym pracy firm zewnętrznych świadczących swoje usługi. Komunikacja gminy z mieszkańcami poprzez np. informacje o utrudnieniach w ruchu. Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania usterek np. uszkodzonego oświetlenia, drogi, co usprawni pracę oraz pozwoli skrócić czas reakcji służb odpowiedzialnych za usuwanie awarii.

Projekt realizowany był z programu Giełda Miejskich Technologii. Na wdrożenie systemu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 50 000,00 zł.

IMG 20231115 WA0003

Wyświetlony 1100 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 listopad 2023 10:52