wtorek, 15 wrzesień 2015 13:43

Spotkania i materiały informacyjne

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

WFOSiGW

Projekt współfinansowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Gmina Chojnice całorocznie prowadzi działania informacyjno-edukacyjne dotyczące usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest, które dodatkowo prezentowane są corocznie podczas zebrań sołeckich, przeprowadzanych na terenie Gminy Chojnice. Zebrania Sołeckie planowane są w miesiącach styczeń, luty, marzec. Podczas prelekcji pracownik Urzędu Gminy prezentuje aktualną sytuację prawną oraz przykłady „dobrych praktyk” w zakresie usuwania azbestu, możliwości pozyskania środków na usuwanie wyrobów zawierających azbest jak również obowiązki, zagrożenia i odpowiedzialność zarządzających nieruchomościami z azbestem. W naszych gazetkach gminnych „Aktualności z Gminy Chojnice” publikujemy artykuły, które zawierają przydatne informacje na temat azbestu, jego wykorzystania i wpływu na zdrowie ludzi, a także bezpiecznego użytkowania oraz usuwania wyrobów zawierających azbest ze swoich posesji. Ponadto opisują obowiązki właścicieli wykorzystujących wyroby azbestowe, wynikające z obowiązującego prawa. Gmina Chojnice, chcąc wspomóc mieszkańców w realizacji nałożonych prawem zobowiązań, stwarza możliwość ubiegania się o dofinansowanie działań związanych z odbiorem i unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest

Zapraszamy Państwa do przeglądania stron poświęconych tematowi azbestu, na których znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji, ulotki, plakaty, materiały edukacyjne. Federacja Zielonych GAJA www.gajanet.plwww.bezazbestu.com.pl Baza azbestowa www.bazaazbestowa.gov.pl

Wyświetlony 1741 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 listopad 2020 10:28