piątek, 18 grudzień 2020 14:21

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Jak chronić rodzinę przed wirusem przemocy?” – druga edycja 2020 r.

Zorganizowanie konkursu plastycznego stanowiło jedno z zadań przeznaczonych do realizacji w ramach Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Gminy Chojnice na lata 2016-2020. Zwycięskie prace konkursowe zostały przekazane do profesjonalnego druku w formie kalendarza na 2021 r, który będzie rozpowszechniany w gminnych jednostkach, w tym szkołach, świetlicach i wiejskich domach kultury. Pierwsza edycja konkursu pod tym samym tytułem odbyła się w 2019 r., wtedy prace zostały wykorzystane do przygotowania plakatu edukacyjnego i ulotki.

W ramach konkursu do Zespołu wpłynęło 38 prac z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy Chojnice - ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi (1 praca), Kłodawie (2 prace), Ogorzelinach (9 prac), Nieżychowicach (8 prac), Pawłowie (8 prac), Silnie (10 prac).

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju nie odbyło się tradycyjne spotkanie połączone z rozdaniem nagród dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Chojnice, które uczestniczyły w konkursie z władzami gminy. Nagrodzone prace zostały zaproponowane do publikacji w Aktualnościach z gminy Chojnice 2020/2021.

Lista nagrodzonych uczestników, których prace znalazły się w kalendarzu:

• Luiza Remiszke, Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi
  • Nikodem Solejewski, Szkoła Podstawowa w Kłodawie