poniedziałek, 21 grudzień 2020 13:11

OPIEKA WYTCHNIENIOWA – edycja 2021

OPIEKA WYTCHNIENIOWA – edycja 2021

W związku z ogłoszonym przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej naborem wniosków w ramach Programu pn. „ Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021 dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach zaprasza osoby z terenu gminy Chojnice, zainteresowane tym rodzajem wsparcia, do kontaktu z pracownikami socjalnymi do dnia 29 grudnia 2020 r.

Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi przez umożliwienie im uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie opieki wytchnieniowej świadczonej w miejscu zamieszkania. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.

Wsparcie mogą otrzymać członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad:

  • dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi

 

W pierwszej kolejności z usług opieki wytchnieniowej będą mogli skorzystać członkowie rodzin lub opiekunowie osób z niepełnosprawnością sprzężoną/złożoną, wymagających wysokiego poziomu wsparcia czy stale przebywających w domu, tj. takich, które nie korzystają z ośrodków wsparcia lub placówek całodobowych.

Pod uwagę brane będą również stan zdrowia i sytuacja życiowa uczestników Programu.

Szczegółowych informacji udzielają oraz zgłoszenia, do 29 grudnia 2020 r., przyjmują pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach, zgodnie z miejscem zamieszkania osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia, w godzinach pracy Ośrodka:

  • pod numerem telefonu 52 397 34 96,
  • drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu) lub
  • wniosek można umieścić w urnie znajdującej się przy wejściu do Urzędu Gminy w Chojnicach.
Wyświetlony 1348 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 grudzień 2020 13:53