wtorek, 22 grudzień 2020 13:46

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” – edycja 2021

        Dyrektor Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Chojnicach informuje, że osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie usług asystenta osoby niepełnosprawnej mogą zgłaszać się telefonicznie do pracowników socjalnych w terminie
do 29 grudnia 2020r.

            Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021, na którego realizację Gmina Chojnice planuje pozyskać środki finansowe.          

            Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia
przy wykonywaniu codziennych czynności oraz  funkcjonowaniu w życiu społecznym dla:

  • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz,
  • osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Szczegółowych informacji udzielają oraz zgłoszenia, do 29 grudnia 2020 r., przyjmują pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach, zgodnie z miejscem zamieszkania osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia, w godzinach pracy Ośrodka:

  • pod numerem telefonu 52 397 34 96,
  • drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu) lub
  • wniosek można umieścić w urnie znajdującej się przy wejściu do Urzędu Gminy

w Chojnicach.

Wyświetlony 1259 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 grudzień 2020 14:09