środa, 24 lipiec 2019 15:08

Susza na terenie Gminy Chojnice

Susza na terenie Gminy Chojnice W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Chojnice zjawiska suszy i złożeniem do Wojewody Pomorskiego wniosku o powołanie komisji ds oszacowania strat, Wójt Gminy informuje rolników, u których wystąpiły szkody w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, o możliwości złożenia do Urzędu Gminy wniosku o oszacowanie szkód. Zgodnie z raportem IUNiG w Puławach uprawami objętymi zjawiskiem suszy na terenie gminy Chojnice mogą być: zboża jare, kukurydza, rośliny strączkowe oraz drzewa i krzewy owocowe. Wnioski należy składać na załączonych wnioskach do dnia 02.08.2019r. włącznie. Załączniki: Wniosek o oszacowanie szkód Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Informacja w sprawie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych przez suszę w dniach od 21 maja do 31 lipca 2019 r.              W związku z wystąpieniem klęski suszy na terenie gminy Chojnice, Wojewoda Pomorski na wniosek Wójta Gminy Chojnice, pismem z dnia 2 sierpnia br. powołał Komisję do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych przez suszę w dniach od 21 maja do 31 lipca 2019 r. w następującym składzie:
  1. Izabela Wiencławek – przewodnicząca, przedstawiciel Urzędu Gminy w Chojnicach;
  2. Adam Kuklewski – członek, przedstawiciel Urzędu Gminy w Chojnicach;
  3. Dariusz Dąbrowski – członek, przedstawiciel Pomorskiej Izby Rolniczej;
  4. Ewa Kliczkowska – członek, przedstawiciel Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Od jutra, tj. środa – 07.08.2019 r. Komisja wyruszy w teren celem dokonania oględzin uszkodzonych upraw, które zostały zgłoszone do tutejszego Urzędu przez 466 producentów rolnych i oszacowania szkód wywołanych tegoroczną suszą. Szacunek szkód należy przeprowadzić w ciągu 2 miesięcy od dnia zgłoszenia przez producenta rolnego wystąpienia szkód, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.
Wyświetlony 3114 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:24