wtorek, 25 sierpień 2020 08:41

SZARŻA POD KROJANTAMI 2020

Uroczystości patriotyczno-religijnych w Krojantach nie będzie.

Władze gminy Chojnice wraz z Fundacją Szarża pod Krojantami i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi podjęły decyzję, że w tym roku rezygnują nie tylko z plenerowego widowiska w Krojantach, które co roku uświetniało uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej i szarżą ułańską z 1 września 1939 r.

Nie zobaczymy więc nie tylko rekonstrukcji wydarzeń sprzed lat na polu szarży w Krojantach, ale też nie będziemy uczestniczyć w mszy św., która była częścią obchodów patriotyczno-religijnych w tym miejscu. Organizatorzy doszli do wniosku, że sytuacja epidemiczna w kraju nadal budzi niepokój i lepiej zrezygnować z tłumnych zgromadzeń, na których trudno byłoby zapanować nad dyscypliną i zachowaniem dystansu społecznego.

– To nie znaczy, że nie uczcimy pamięci o naszych bohaterach, którzy walczyli pod Krojantami – mówi wójt Zbigniew Szczepański. – 1 września o godz. 12 delegacje gminy, fundacji i szkoły złożą kwiaty pod pomnikiem poległych ułanów w Krojantach. Chcemy to zrobić w możliwie kameralny sposób, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, stąd nie zapraszamy na obchody. Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem mieszkańców.

Wyświetlony 4226 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 sierpień 2020 14:08