czwartek, 31 grudzień 2020 14:44

Franciszek Borzych odebrał tytuł Zasłużonego Obywatela Gminy Chojnice

W trakcie Sesji Rady Gminy w Chojnicach w dniu 30.12.2020 Przewodniczący Rady Gminy i Wójt wręczyli panu Franciszkowi Borzychowi tytuł Zasłużonego Obywatela Gminy Chojnice. Pan Franciszek ze względu na stan zdrowia nie mógł wziąć udziału w sesji w czasie której wręczano tytuły we wrześniu tego roku.

20201230 111333

FRANCISZEK  BORZYCH

Z wnioskiem o nadanie Panu Franciszkowi Borzychowi tytułu Zasłużonego Obywatela Gminy Chojnice wystąpił Wójt Gminy Chojnice.

Pan Franciszek Borzych od zawsze zaangażowany był w sprawy lokalne, wspierał cenne inicjatywy mieszkańców Gminy Chojnice zgłaszając szereg spraw do załatwienia na forum Rady Gminy czy bezpośrednio do Wójta Gminy Chojnice. Podczas 24 lat pełnienia funkcji radnego gminnego zaangażował się w sprawy związane z rolnictwem, ochroną środowiska i rozwojem gospodarczym.

Doskonale znał problemy wsi i rolników. Podjął szereg działań mających na celu budowę ścieżek rowerowych, modernizację i budowę dróg gminnych.

Z przyjemnością wspierał kluby sportowe, jednostki OSP i stowarzyszenia działające na terenie gminy, jak również pomagał
w remontach zabytkowych kościołów. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Przez jedną kadencję Pan Franciszek Borzych dietę radnego przekazywał na cele społeczne. Jak również dostarczał nieodpłatnie ziemniaki do stołówek szkół gminnych. Jego wsparcie dla innych nie miało granic.

W swoim życiu pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji, oprócz tych wyżej wymienionych znalazł czas również na bycie członkiem rady nadzorczej w Banku Spółdzielczym w Chojnicach.

Przez okres 24 lat dał się poznać jako wspaniały człowiek, który zawsze kierował się dobrem społecznym, będąc przy tym cały czas bardzo skromnym. teisiniai vertimai https://skrivanek.lt/vertimu-sritys/teise/

Swoją postawą, swoim całym życiem zasłużył na nadanie tytułu „Zasłużony Obywatel Gminy Chojnice”

Wyświetlony 4440 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 czerwiec 2023 11:39