piątek, 12 marzec 2021 13:48

Urząd Gminy w Chojnicach otrzymał maseczki ochronne z Agencji Rezerw Strategicznych.

Urząd Gminy w Chojnicach otrzymał, za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Chojnicach, 76 tys. sztuk maseczek medycznych trójwarstwowych dla mieszkańców gminy.

IMG 20210311 120248

Koronawirus atakuje trzecią, najgroźniejszą do tej pory falą. W związku z tym, po raz kolejny wprowadza się lockdown, który tym razem obowiązuje regionalnie, tylko w województwach, w których notowana jest wysoka liczba zachorowań w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców. Już w sobotę 13 marca 2021 sytuacja ta dotknie woj. pomorskie, tym samym naszą gminę. W związku z tym rząd podjął decyzję, że przekaże do zamykanych regionów miliony jednorazowych maseczek, skuteczniejszych w powstrzymywaniu koronawirusa niż dzianinowe wielorazowego użytku. W tym celu rząd zmienił zasady obowiązkowego zasłaniania ust oraz nosa w miejscach publicznych. Zakazano dozwolonych wcześniej kominów i przyłbic, a rekomendację otrzymały jednorazowe maseczki chirurgiczne. Jednocześnie pozwolono na stosowanie ich materiałowych, wielorazowych odpowiedników. Z przeprowadzonych badań wynika, że jednorazowe osłony, o ile spełniają warunki określone odpowiednią certyfikacją, powstrzymują rozprzestrzenianie COVID-19 znacznie skuteczniej, niż maseczki materiałowe. Dlatego też rząd wysyłał do regionów szczególnie dotkniętych pandemią pomoc z Agencji Rezerw Strategicznych w postaci maseczek medycznych. Dla województwa pomorskiego jest to ilość 9,3 mln szt.

 

IMG 20210312 082058

Urząd Gminy w Chojnicach otrzymał 76 tys. szt. maseczek. Pierwotne założenie, to  4 szt. dla każdego mieszkańca. Wzorem ubiegłorocznej akcji szycia i dystrybucji maseczek flizelinowych i bawełnianych, dzięki ogromnemu zaangażowaniu, trafią one do mieszkańców poprzez sołtysów. Do poszczególnych sołtysów zostaną  dostarczone za pośrednictwem Ochotniczych Straży Pożarnych w poniedziałek 15 marca.

Wyświetlony 4739 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 marzec 2021 13:57