czwartek, 18 marzec 2021 12:22

Nagrody Wójta Gminy Chojnice wręczone

Kultura i sport to dziedziny ważne w życiu człowieka. I nie jest to kwestia wyłącznie indywidualnych zainteresowań, a płaszczyzna odpowiedzialna za jakość życia społecznego. Dziedziny te nie są już dziś przysłowiowym „kwiatkiem do kożucha”, a zdaniem wielu ekspertów stanowią element zrównoważonego rozwoju naszych małych wspólnot. Stanowią również doskonałą platformę do promocji regionu. Dlatego też w trosce o rozwój różnych dziedzin kultury i dyscyplin sportu, Wójt Gminy Chojnice co roku wręcza specjalne nagrody.

16 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Chojnicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Chojnice za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i dziedzictwa kulturowego za rok 2020.

Wśród nagrodzonych najwięcej było przedstawicieli Chojnickiego Klubu Żeglarskiego z multimedalistkami, Irminą Mrózek Gliszczyńską i Magdaleną Kwaśną na czele. Statuetki i nagrody finansowe otrzymali również: Agnieszka Pawłowska, Laura Szulc, Patryk Kosmalski, Jeremi Szczukowski. Nagrodzeni zostali także: wioślarz Adam Chrapkowski (Bydgostia Bydgoszcz) i lekkoatleta Kacper Fojuth (MKS Chojniczanka Chojnice). Kapituła doceniła również trenerów Chojnickiego Klubu Żeglarskiego: Mirosława Laskowskiego i  Karola Jączkowskiego.

Nagrody za sukcesy w twórczości artystycznej, upowszechnianiu kultury i dziedzictwa kulturowego oraz działalności społecznej odebrali przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Pomorze” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Miejscowości Charzykowy „Charzy”. Statuetka trafiła również do rąk pani Eryki Gappa, rękodzielniczki zajmującej się koronkarstwem.

Nagrody osobiście wręczyli: Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański i Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kontek.

Na nagrody dla tegorocznych laureatów, gmina przeznaczyła 24 tys. 500 zł. Sportowcy otrzymali po 2 tys. zł każdy, a ludzie związani z kulturą po 1500 zł.

2 NW

1 NW

Wyświetlony 4175 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 marzec 2021 12:30