czwartek, 01 wrzesień 2022 10:11

Umowa na rewitalizację praku w Kruszce podpisana

W dniu dzisiejszym (1.09.2022 r.) w Urzędzie Gminy w Chojnicach została podpisana umowa z firmą Zakład Usługowy - Usługi Drogowe Bogusław Szyca z Racławek.

Przedmiotem inwestycji jest rewitalizacja zabytkowego parku dworskiego w Kruszce wraz z elementami małej architektury, nasadzeniami drzew i krzewów oraz układem ścieżek.

Zakłada się wykorzystanie w optymalny sposób istniejących drzew, szczególnie najstarszych, stanowiących kluczowe elementy architektury krajobrazu.

Przewiduje się częściowe wykorzystanie istniejących krzewów, zdecydowane karczowanie w przypadku osłonięcia powierzchni istniejących niecek stawowych. Posadzone zostaną nowe drzewa celem realizacji podstawowej funkcji parku. Na otwartych przestrzeniach (ubytki po nawałnicy) posadzone zostaną rodzime drzewa liściaste i iglaste.

Projekt zakłada wprowadzenie ścieżek spacerowych co pozwoli na korzystanie z niezaprzeczalnych walorów parku. Od strony drogi publicznej przewiduje się wydzielenie 4 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych (w tym jednego dla osób ze szczególnymi potrzebami).

W ramach inwestycji przewiduje się również budowę:

• drewnianej wiaty z ławo-stołami;
  • kładki (mostku) o konstrukcji drewnianej;
  • miejsca na ognisko z ławkami;
  • dodatkowych elementów wyposażenia: ławki parkowe, kosze na śmieci, stojak na rowery.

Termin realizacji inwestycji: 100 dni od dnia przekazania placu budowy.

Wartość inwestycji: 852 964,74 zł.

Wójt Gminy Chojnice wręcza umowę na realizacją zadania wykonawcy Panu Bogusławowi Szycy.

Wyświetlony 2801 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 wrzesień 2022 10:29