środa, 19 październik 2022 14:02

Umowa na Stację Uzdatniania Wody w Ogorzelinach podpisana

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym została podpisana umowa na realizację inwestycji pn. "Uporządkowanie gospodarki wodnej w południowej części Gminy Chojnice - etap I".

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Melioracyjnych i Ochrony Środowiska "EKOMEL" Sp. z o.o. z Chojnic.

Przedsięwzięcie zostało wybrane do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zakres I etapu inwestycji obejmuje budowę stacji uzdatniania wody w Ogorzelinach.

Głównym celem inwestycji jest poprawa jakości wody dostarczanej do sieci oraz zwiększenie wydajności zapewniając dostawę wody w odpowiedniej ilości i wymaganym ciśnieniu. Obecnie istniejące stacje wodociągowe w Ogorzelinach, Sławęcinie i Nieżychowicach są w złym stanie technicznym i coraz częściej nie spełniają wymagań co do jakości wody.

Aktualnie stacja w Ogorzelinach obsługuje ok. 1800 mieszkańców stałych, natomiast po zrealizowaniu inwestycji SUW będzie zaopatrywała w wodę ok. 4000 mieszkańców stałych, co pozwoli na wyłączenie z eksploatacji hydroforni w Sławęcinie i Nieżychowicach.

Wartość inwestycji: 14 299 979,99 zł

Dofinansowanie: 9 481 000,00 zł

Kolaż zdjęć z podpisania umowy

Wyświetlony 1242 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 październik 2022 19:59