czwartek, 16 marzec 2023 14:54

Środowe spotkania z doradcą specjalistycznym w zakresie prawa

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z główną siedzibą w Debrznie zaprasza na bezpłatne cykle spotkań pn.:
„Środowe spotkania z doradcą specjalistycznym w zakresie prawa”
Najbliższe spotkanie już 22.03.2023 roku.

TEMAT: Działalność zarobkowa Kół Gospodyń Wiejskich
—————————————————————————————————————

Termin spotkania: 22.03.2023 roku.

Czas trwania: od 16:00 do 17:15

Forma: online na platformie Zoom (konieczna wcześniejsza instalacja darmowego oprogramowania dla użytkowników smartfonów, tabletów, iPhonów)

Temat spotkania: DZIAŁALNOŚĆ ZAROBKOWA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

– PROGRAM-

1. Rodzaje i przedmiot prowadzonej działalności zarobkowej;
  2. Działalność gospodarcza KGW a działalność okazjonalna;
  3. Uproszczona ewidencja przychodów;
  4. Ewidencja sprzedaży (kasy fiskalne);
  5. Przepisy podatkowe;
  6. Statut KGW;
  7. Organizacja loterii fantowych przez KGW;
  8. Dostępne źródła dofinasowania dla KGW w 2023 roku.

Spotkanie poprowadzą:

- Anna Filipska - doradca OWES Debrzno w zakresie prawa - radca prawny od 2014 roku.

-  Ewa Literska - promocja i strategia Gminy Czarne, specjalista ds. organizacji pozarządowych.

-  Monika Kaczmarek – doradca biznesowy OWES Debrzno.

__________________________________________________________________________________________________

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego włącznie do 21.03.2023 r., do końca dnia z dokładnym adresem mailowym, na który ma być przesłany link do spotkania i przesłanie go na jeden z adresów (zgodnie z miejscem zamieszkania/pracy zgłaszanej osoby):

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.: 882-063-053 – powiat chojnicki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel.: 882-064-293 – powiat kościerski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 882-063-071 – powiat człuchowski

WAŻNE: OSOBY, KTÓRE PO RAZ PIERWSZY będą uczestniczyć w środowym spotkaniu z prawnikiem, dodatkowo, obok formularza zgłoszeniowego, muszą nadesłać:

1. formularz złożeniowy dla osób fizycznych (załącznik nr 1), lub

b) formularz zgłoszeniowy dla osób prawnych (załącznik nr 2).

W załączeniu:

Formularz zgłoszeniowyprosimy o przesłane skanu na jeden z ww. e-maile.
Formularz zał. nr 1 dla osób fizycznychprosimy o przesłane skanu na jeden z ww. e-maile wypełnione oryginały prosimy przesłać pocztą tradycyjną do siedziby biura OWES w Debrznie.
Formularz zał. nr 2 dla osób prawnych – jw.

Wyświetlony 644 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 marzec 2023 15:00