piątek, 28 kwiecień 2023 13:26

Chojnicki Koszyk – inicjatywa rolników z gminy Chojnice

Wójt Zbigniew Szczepański na konferencji (27.04) gościł rolników i inicjatorkę przedsięwzięcia Chojnicki Koszyk – Grażynę Wera-Malatyńską prezeskę Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Morenka. Zaproszeni goście opowiedzieli o projekcie na który otrzymali dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Celem projektu jest utworzenie systemu marketingu, sprzedaży i dystrybucji produktów wprost od rolnika za pomocą utworzonej platformy zakupowej. Dzięki platformie rolnicy będą sprzedawać swoje produkty, które wytwarzają bezpośrednio konsumentom. Klient raz w tygodniu, będzie mógł odebrać zamówione przez siebie produkty w specjalnie do tego przystosowanym samochodzie. Wśród rolników z gminy Chojnice w przedsięwzięciu biorą udział m.in. Państwo Majer z Ostrowitego, Pan Jacek Czaplewski z Melanowa i Pani Sylwia Łoniewska z Lichnów. „Cieszę się z tej inicjatywy, z inicjatywy naszych rolników” podsumował spotkanie Wójt Zbigniew Szczepański.  Platforma wraz ze sprzedażą ruszy już w maju tego roku.

DSCN1653

DSCN1654

DSCN1656

Wyświetlony 374 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2023 13:43