środa, 19 lipiec 2023 09:27

Szlachetna Paczka

Mądre pomaganie to więcej niż działanie na rzecz dobra. Mądre pomaganie zostawia ślad. Zmienia. Co roku tysiące osób z różnych zakątków Polski bierze udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki. Mówią: „Robię to, bo widzę, że pomoc jest realnie potrzebna i możliwa”, „Zaczęłam wierzyć w siebie, w swoją siłę. W to, że niemożliwe nie istnieje”, „Nie raz widziałem, jak dawaliśmy ludziom nadzieję na przyszłość”. Kiedy pomagamy rodzinom, zmieniamy nie tylko kolejne tygodnie czy miesiące ich życia, ale często zmieniamy ich i nasz świat. Ze świata biedy na świat bezpieczniejszy, z możliwościami, świat, w którym patrzymy na innych z nadzieją, większą empatią i wrażliwością. „W mojej rozpaczy i ciemności pojawiło się światło”, „Od teraz każdy kolejny poranek będzie dla nas pewniejszy” - mówią rodziny włączone do Szlachetnej Paczki. Zmieniamy wiele małych światów, zmieniając w ten sposób nasz wspólny.

Doświadcz radości z pomagania.

„Dzięki Paczce mogę sprawić, że płacz osób w potrzebie zamieni się w uśmiech.” - to Ty decydujesz, które z rodzin i jakiego wsparcia potrzebują, by w ich życiu mogła wydarzyć się trwała zmiana na dobre. Weekend Cudów, kiedy przez Twoje ręce pomoc materialna dotrze do najbardziej potrzebujących rodzin, to moment radości, która staje się udziałem każdej ze stron. Szczęście, wzruszenie, poczucie bycia ważnym w czyimś życiu – w tej wielkiej, ogólnopolskiej machinie dobra pozytywne emocje nie omijają nikogo. „Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję, gdy widzę radość u innych. Czuję się, jakbym pomagała zmienić świat na lepsze” - dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i doświadcz satysfakcji i poczucia wpływu na losy wielu osób w potrzebie!

ZmieniaMY świat na dobre

W Paczce pojedynczy Wolontariusz_ka ma realny wpływ na zmianę małych światów Rodzin z najbliższej okolicy. W 2022 roku w Szlachetną Paczkę włączyło się ponad 12 tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek. Odwiedzili niemal 23 tysiące rodzin i zdecydowali o włączeniu do programu prawie 15,5 tysiąca z nich. “Zachwyciłem się jak początkowo obcy ludzie mogą razem stworzyć zespół i

realnie pomóc ludziom z okolicy, a potem doświadczasz takich emocji jak tutaj” - mówi jeden z wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Razem zmieniamy świat na dobre.

Problem – o ubóstwie

W Szlachetnej Paczce niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym. Rodzinom i osobom samotnym, które z powodu choroby, niepełnosprawności czy następstw nieszczęśliwych wypadków popadły w, często skrajną, biedę. Ubóstwo wyklucza – spycha na margines społeczny, odbiera godność i nadzieję na zmianę. Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących. “Jest tyle zła i bólu na świecie, tyle samotności... kiedy wychodzisz od Rodziny a ostatnie co widzisz to łzy wzruszenia i radość na twarzach, masz wrażenie, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie.” - mówi wolontariuszka. Szlachetna Paczka to dostrzeżenie osób, których nie zauważa nikt inny.

Jak zostać wolontariuszem_ką?

Chcesz zostać Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki? To proste! Wejdź na stronęwww.szlachetnapaczka.pl, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt ze strony rekrutera ze Szlachetnej Paczki.

 

Zadania wolontariusza_ki

1. Spotyka się z Rodzinami, które potrzebują pomocy

Bez Wolontariuszy nie byłoby Szlachetnej Paczki, to dzięki Wam docieramy bezpośrednio do osób żyjących w biedzie. W całej Polsce potrzebujemy 9,5 tys. Wolontariuszy i Wolontariuszek, którzy będą spotykać się z Rodzinami.

2. Współpracuje z Darczyńcą

Wolontariusz_ka odwiedza rodziny w potrzebie w swojej okolicy – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy Darczyńca decyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej Rodziny– wspiera go radą.

3. Koordynuje dostarczenie paczki

W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” przejmuje paczkę od Darczyńców i pomaga dostarczyć ją Rodzinie, którą ma pod opieką.

Zmieniamy świat na dobre!

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań Wolontariuszem_ką Szlachetnej Paczki.

W razie pytań zachęcam do kontaktu ze mną, chętnie szerzej opowiem o programie Szlachetnej Paczki🙂 

 

Pozdrawiam,

Sebastian Ciastek

-- 
Sebastian Ciastek
Menadżer Operacyjny Szlachetnej Paczki
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków  ///  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ///  785 501 800
UWAGA: Od 01.08.2023r. nowy adres biura Stowarzyszenia WIOSNA: ul. Wielicka 20, 30-552 Kraków.

Wyświetlony 295 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 lipiec 2023 09:32