środa, 18 październik 2023 11:49

Informacja o III edycji akcji „Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice” (zakładanie parków – remiz dla pszczół i ptaków)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Chojnice, 12.10.2023r.

Informacja o III edycji akcji

„Sadzimy dla pszczół w gminie Chojnice”

(zakładanie parków – remiz dla pszczół i ptaków)

 

 

Akcja odbędzie się w dniu 4 listopada (sobota) i będzie polegała na posadzeniu kilkuset miododajnych drzew i krzewów – lip, klonów, śnieguliczki, amorfy, wierzb i innych na terenie gminnym, w miejscowościach Pawłówko i Angowice.

HARMONOGRAM AKCJI SADZENIA DRZEW I KRZEWÓW:

- godz. 10:45 - 11:00 zbiórka uczestników na ul. Długiej w Pawłówku w sąsiedztwie boiska sportowego (jadąc od Chojnic na rondzie przy Galerii „Brama Pomorza” pierwszy zjazd z ronda, w prawo za zakładem „Unigum”);

- godz. 11:00 - 11:10 przejazd lub przejście na miejsce sadzenia - około 300 m;

- godz. 11:10  powitanie, rozdanie materiałów informacyjnych, rozpoczęcie sadzenia;

- około godz. 12:30  przejazd do Angowic, kawa i herbata w świetlicy w Angowicach;

- około godz. 13:00 sadzenie drzew i krzewów na gruncie gminnym, w sąsiedztwie zabytkowej dzwonnicy w Angowicach,

- około godz. 14:00 rozpoczęcie ogniska z pieczeniem kiełbasek;

- około godz. 15:00 zakończenie ogniska i akcji sadzenia.

Organizator zapewnia kawę, herbatę i kiełbaski.

Zapraszamy do udziału w akcji sadzenia wszystkich chętnych.

Zgłoś swój udział albo po prostu przyjedź!

Zgłoszenia udziału proszę dokonać w terminie do dnia 03.11.2023r., bezpośrednio do koordynatora akcji – pracownika Urzędu Gminy w Chojnicach,

Macieja Drozda pod nr tel. 602 648 171.

Tu również zainteresowani udziałem mogą uzyskać więcej informacji.

Mile widziane własne szpadle – organizator zapewnia kilka szpadli, ale w przypadku licznej frekwencji przygotowana ilość może okazać się niewystarczająca.

 

                                                                                                                                                                                                                                                  Wójt Gminy Chojnice

                                                                                                                                                                                                                                            /-/ dr inż. Zbigniew Szczepański

Wyświetlony 507 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 październik 2023 11:52