poniedziałek, 05 sierpień 2024 08:02

Prawie milion na poprawę bezpieczeństwa cyfrowego

Logotypy CPPC

850 000,00 zł - dokładnie tyle udało się nam pozyskać na realizację projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa cyfrowego w Urzędzie Gminy w Chojnicach".

Przedmiotem projektu i głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa cyfrowego w Urzędzie Gminy w Chojnicach oraz jednostkach podległych tj. Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Gminnym Zespole Oświaty.

Projekt został podzielony na trzy zadania (obszary):

1.Organizacyjny - zadanie realizowane dla Urzędu Gminy w Chojnicach. Przewiduje się kompleksowe wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wraz z przeprowadzeniem certyfikowanego audytu cyberbezpieczeństwa oraz usług Active Directory.

2.Kompetencyjny - w ramach zadania przewiduje się szereg szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy w Chojnicach jak również specjalistyczne szkolenia i laboratoria dla pracowników działu IT z Urzędu Gminy w Chojnicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Zespołu Oświaty.

3.Techniczny - obejmuje praktyczne narzędzia i technologie stosowane do ochrony systemów, sieci i danych przed zagrożeniami związanymi z cyberprzestrzenią.
Zadanie realizowane dla Urzędu Gminy w Chojnicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Zespołu Oświaty oraz w przypadku migracji do usługi SaaS, stron www również dla 6 szkół gminnych.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach:

Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC)

Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe

Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23

Wyświetlony 100 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2024 08:45