środa, 25 luty 2015 11:41

Uwagi i wnioski Gminy Chojnice w ramach Konsultacji Społecznych dot. inwestycji pn. "Rozbudowa i przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 235 Korne-Chojnice" przesłane do instytucji zarządzających projektem

W nawiązaniu do Konsultacji Społecznych dot. inwestycji drogowej pn. "Rozbudowa i przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 235 Korne-Chojnice", które odbyły się w dniu 17.02.2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Krojantach, Gmina Chojnice przedstawia swoje wnioski i uwagi:

1. Należy przewidzieć lewoskręt w drogę powiatową 2642 G do Klawkowa.

Zasadne jest zaprojektowanie oświetlenia drogowego na tej części drogi, szczególnie w obrębie wspomnianego skrzyżowania .

2. Należy rozważyć wprowadzenie na tej części drogi Nr 235 oznakowania- obszar zabudowany.

3. Przewidzieć lewoskręt w drogę gminną w Powałkach od strony Chojnic. W tej części miejscowości bardzo intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe, jedno i wielorodzinne.

Zostało uchwalonych kilka miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wydano znaczną ilość decyzji o warunkach zabudowy.

Wyświetlony 4121 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:17