wtorek, 10 marzec 2015 15:36

Wniosek Gminy Chojnice do Marszałka Województwa Pomorskiego w/s współfinansowania budowy ścieżki rowerowej na odcinku Pawłowo-Silno

Pan Mieczysław Struk

Marszałek Województwa Pomorskiego

W imieniu Samorządu Gminy Chojnice oraz własnym zwracam się z do Pana Marszałka z prośbą o wspólną realizację budowy ścieżki rowerowej na odcinku ok. 4,0 km, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 240, na trasie Pawłowo- Silno.

Pragnę przypomnieć, że w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 240 ", którego Inwestorem z ramienia Urzędu Marszałkowskiego był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, wykonano ścieżki rowerowe w miejscowości Silno na odcinku ok. 2,0 km i z Chojnic do Pawłowa o długości ok. 4,0 km, a więc na odcinkach, które były realizowane w oparciu o decyzję wydaną przez Wojewodę Pomorskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 240. Wykonanie brakującego odcinka ścieżki rowerowej spowoduje, ze nastąpi połączenie ciągu komunikacyjnego w jeden kompleks o długości ok. 10 km.

W tracie spotkania, które miało miejsce w dniu 12 lutego 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim, w którym uczestniczyli : Pan Ryszard Świlski – Członek Zarządu Województwa Pomorskiego i Pan Leszek Bonna - Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, złożyłem deklarację, że Gmina Chojnice pod budowę wnioskowanego odcinka ścieżki rowerowej opracuje w 2015 r. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, gdyż na tych terenach występują grunty rolne o III klasie bonitacji, a następnie zleci sporządzenie projektu budowlanego.

Gmina Chojnice dokona również wykupu gruntów o łącznej powierzchni ok. 2,0 ha, zakładając wykup pasa gruntu o szerokości 5,0 m pod ścieżkę rowerową o szerokości 2,0 m projektowaną o nawierzchni z betonu asfaltowego.

Pozostały pas terenu zagospodarowany będzie m.in. pod wyprowadzenie po zewnętrznej stronie ścieżki rowerowej niskich zadrzewień. Budowę tego brakującego odcinka ścieżki rowerowej o długości 4,0 km planujemy na rok 2017.

Przybliżony koszt robót budowlanych szacowany jest na ok. 2,0 mln zł, nie uwzględniając oczywiście kosztu wykupu gruntów i sporządzenia dokumentacji planistycznej oraz projektu budowlanego, które zgodnie z deklaracją Gmina Chojnice pokryje z własnych środków.

Szanowny Panie Marszałku, Szanowni Członkowie Zarządu Województwa Pomorskiego; z nadzieją na zrozumienie i przychylne potraktowanie wystąpienia Samorządu Gminy Chojnice, kieruję uprzejmą prośbę o uwzględnienie w Budżecie Województwa Pomorskiego na rok 2017 lub 2018 kwoty około 1,0 mln zł z przeznaczeniem na realizację wspomnianego zadania inwestycyjnego, natomiast zgodnie ze złożoną deklaracją Gmina Chojnice zabezpieczy pozostałe 50 % kosztów budowy ścieżki tj. 1,0 mln zł, a nadto kwotę 0,5 mln zł na opracowanie dokumentacji planistyczno - projektowej i wykupy gruntów, co stanowi kwotę partycypacji 1,5 mln zł. Jednocześnie pragnę poinformować Pana Marszałka, że na prośbę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, Rada Gminy Chojnice uchwaliła w dniu 13 lutego 2015 r. Uchwałę w sprawie dokonania darowizny na rzecz Województwa Pomorskiego nieruchomości położonych w miejscowości : Kłodawa, Krojanty i Silno o łącznej powierzchni 3,0 ha, wchodzących głównie w skład istniejącej na terenie gminy Chojnice drogi wojewódzkiej nr 235.

Raz jeszcze kieruję uprzejma prośbę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Wyświetlony 4410 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:17