piątek, 24 lipiec 2015 11:15

PETYCJA W SPRAWIE BEZWZGLĘDNEGO ZAKAZU KORZYSTANIA ZE SKUTERÓW WODNYCH NA OBSZARZE CAŁEGO JEZIORA CHARZYKOWSKIEGO

W dniu 14 lipca br. do naszego Urzędu wpłynęła petycja podpisana przez blisko 120 osób – mieszkańców wsi Małe Swornegacie oraz przebywających tam w okresie letnim turystów. Dotyczy ona wprowadzenia bezwzględnego zakazu używania skuterów wodnych na akwenie całego j. Charzykowskiego. Wnioskodawcy argumentują, że skutery są przyczyną przekroczenia norm hałasu i zagrożeniem dla użytkowników tras kajakowych. Poza tym wskazują, że wiele do życzenia pozostawia kultura użytkowników skuterów wodnych, zwłaszcza w kontekście innych użytkowników akwenu. Wójt Gminy Chojnice po zapoznaniu się z treścią petycji, zorganizował spotkanie z przedstawicielami różnych środowisk w tym Policji, WOPR-u, oraz Parku Narodowego „Bory Tucholskie” i Zaborskiego Parku Krajobrazowego, gdzie wspólnie wypracowano stanowisko, iż uzasadniony jest postulat mieszkańców i warto rozważyć wprowadzenia takiego zakazu. Sprawę konsultowano również z podmiotami gospodarczymi z branży turystycznej funkcjonującymi w okolicach j. Charzykowskiego. Na sierpniowej sesji Rady Gminy Chojnice pod obrady trafi uchwała, która będzie rekomendować wprowadzenie wspomnianego zakazu i wniosek do Rady Powiatu Chojnickiego o podjęcie stosownej uchwały, bowiem leży to w zakresie jej ustawowych kompetencji. Jeśli obie rady zgodnie podejmą taką decyzję, wprowadzenie zakazu będzie możliwe już od przyszłego sezonu.
Wyświetlony 4044 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:18