piątek, 13 listopad 2015 09:23

Postępuje gazyfikacja gminy Chojnice

Jak informują przedstawiciele PGNiG, lada moment ruszają prace związane z gazyfikacją kolejnych miejscowości w gminie Chojnice, są to Krojanty, Powałki i Klawkowo. Zaproszeni do Urzędu goście: Joanna Jaśkiewicz i Sebastian Latanowicz przekonują, że gaz ziemny to ekologiczne paliwo przyszłości. Warto podkreślić, że ten rodzaj paliwa, przy produkcji tej samej ilości energii, emituje do atmosfery o 30% mniej dwutlenku węgla niż ropa i 44% mniej niż węgiel. Podobnie emituje ok. 4,5-raza mniej związków azotu, wielokrotnie mniej pyłów, związków siarki i nie emituje rtęci (węgiel i ropa emitują śladowe ilości). Proekologiczne nastawienie gminy Chojnice sprawia, że ten sposób ogrzewania jest szczególnie mile widziany. Zachęcamy zatem mieszkańców kolejnych miejscowości do podjęcia starań o doprowadzenie gazu ziemnego. Pierwszym krokiem jest wizyta w chojnickim biurze obsługi klienta PGNiG  i złożenie stosownego wniosku.
Wyświetlony 3972 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 sierpień 2020 12:19